Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Αγώνες / 4ος Μαραθώνιος Ναυπλίου 5/3/2017

4ος Μαραθώνιος Ναυπλίου 5/3/2017

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 31 έως 34 (από 34 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #46197
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @dimitrissss Όντως, κάτι πρέπει να πήγε πολύ στραβά, αρκετά μακρυά από τις δυνατότητές σου η επίδοση αυτή.
    Τι να κάνεις, δεν είμαστε πάντα στην καλή μας μέρα…

    ΥΓ: Ωραία τα Πυργιώτικα!

    #46201
    dimitrissss
    Συμμετέχων

    @echetlos Τελικά μόνο εσύ με καταλαβαίνεις σε όλα τα aspects 😛

    #46202
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Ιδίως στα Πυργιώτικα! 😛

    #46220
    Manos Drakopoulos
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα και από εμένα!
    Το Ναύπλιο είναι μια αγαπημένη πόλη την οποία έχω επισκεφτεί άπειρες φορές και έχω υπηρετήσει και στο ΚΕΜΧ 10 χρόνια πίσω ακριβώς…από τότε είχα να περάσω από εκείνο το σημείο!
    Η διοργάνωση νομίζω δεν είχε κάποιο πρόβλημα, ήταν όλα μια χαρά! Τροφοδοσία, κέφι, εθελοντές κλπ.
    Η διαδρομή πράγματι κομμάτι αδιάφορη αλλά από την άλλη πάλι επίπεδη & εύκολη, εκτός από ένα μόνο σημείο στο 16 όπου υπήρχε μια απότομη ανηφόρα για 300-400 μέτρα.
    Έτρεξα στον ημιμαραθώνιο, ως αγώνα “ζυγοστάθμισης/αξιολόγησης” πριν το Μαραθώνιο του Παρισιού. Ήταν ουσιαστικά ο πρώτος αγώνας ημιμαραθωνίου όπου πήγαινα έτοιμος για να τον τρέξω σοβαρά. Στόχος μου ήταν το 1:45 αλλά ο coach μου είπε πως πάμε για τουλάχιστον 1′ πιο κάτω.
    Μόνο στο πρώτο χιλιόμετρο ήταν τα πράγματα λίγο στριμωγμένα αλλά στη συνέχεια υπήρχε άπλετος χώρος.
    Στο πρώτο πεντάρι ακολούθησα συντηρητική προσέγγιση με μέσο @5:00. Στη συνέχεια ανέβασα λίγο το επόμενο στο 4:58 και από το 13k και μετά αφού είδα πως δεν είχα κανένα πρόβλημα ανέβασα στροφές, τερματίζοντας το τελευταίο 10αρι του αγώνα @4:45.
    Η τελική μου επίδοση ήταν 1:43:56 και ήρθε ευκολότερα από ότι περίμενα. Ο συγκεκριμένος χρόνος μαζί με τη συνολική διαχείριση του αγώνα με κάνει να είμαι αισιόδοξος ότι εάν όλα πάνε καλά μια επίδοση κοντά στο 3:45 είναι εφικτή στο Μαραθώνιο.

    Όσο για το φαγητό μετά, αρνάκι φρικασέ και παγωτάκι σπέσιαλ!!

    Συγχαρητήρια σε όλους όσους έτρεξαν!!

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 31 έως 34 (από 34 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.