Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπονητικά εργαλεία & λογισμικό / Polar h10 η Garmin hrm-tri; Για πείτε γνωμες…

Polar h10 η Garmin hrm-tri; Για πείτε γνωμες…

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)
  • Συντάκτης

Καλησπέρα παιδιά….
    Θα ήθελα τις γνωμες σας ανάμεσα σε αυτές τις 2 ζώνες..ποια προτείνεται και αν τις λειτουργεί κάποιος να μου πει κάποια πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΜΑΝΩΛΗΣ
    Συμμετέχων

Είχα χρησιμοποιήσει την h10 για ένα χρόνο κι έμεινα ευχαριστημένος. Ξεκούραστη εφαρμογή και σταθερές μετρήσεις. Την χρησιμοποιούσα με το κινητό και την εφαρμογή polar beat και πιστεύω ότι οι μετρήσεις ήταν αρκετά ακριβείς. Κάποια στιγμή σταμάτησα να την φοράω αλλά στις μετρήσεις εξακολούθησα να χρησιμοποιώ το apps της polar, το polar beat γιατί πίστευα ότι ήταν αξιόπιστο και δούλευε και χωρίς τη ζώνη για να μετράει το pace. Κάποια στιγμή αρχίσει να μου δείχνει αλλά ντάλλων και τώρα χρησιμοποιώ το apps της Adidas-rundastic που από ότι έχω δει δουλεύει και χωρίς Internet.
    Για την ζώνη της Garmin δεν ξέρω κάτι.
    Εσύ σκοπεύεις να χρησιμοποιείς την ζώνη με τηλέφωνο ή θα πάρεις και ρολόι;

Έχω το garmin 735.θέλω να χρησιμοποιήσω ζώνη ρολόι + apps,απλά δεν ξέρω αν η polar h10 είναι συμβατή με το 735

Θελω να ξεκιμησω να χρησιμοποιώ ζωνη γιατί η μετρηση από τον καρπό είναι λίγο αλλού βαρουν τα τύμπανα και αλλού χορεύει η νύφη,ειδικά στα πρώτα 3-4χλμ

Elda
    Συμμετέχων

Παρε την hrm run, τη βρισκεις απο 71 ευρω στο skroutz. Η tri ειναι για τριαθλο, για να μπαινει και στο νερο δηλαδη.

Καλημέρα,σας ευχαριστώ απόλυτη την παρήγγειλα 😁

aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

Αν τη θές μόνο για τρέξιμο, καλά έκανες και πήρες την HRM Run, ειδικά αφού έχεις και Garmin 735 Ρολόι, άρα πέρα από το HR θα σου δίνει και Run Dynamics.

Αν την θές και για κολύμπι (γιατί οι H10 και η Garmin Tri που αρχικά ρωτούσες είναι και για αυτή τη δουλεία, άρα και πιο ακριβές) δεν θα σε καλύψει η Run. Ναι μεν ειναι αδιάβροχη, αλλά δεν μπορεί να στείλει τα δεδομένα στο ρολόι εντός νερού. Οι άλλες 2 τα αποθηκεύουν εσωτερικά και τα στέλνουν offline όταν βγείς από το νερό. Αυτή ειναι η βασική τους διαφορά με την Run

Την ήθελα καθαρά για τρέξιμο κυρίως και σε δεύτερο χρόνο για ποδήλατο.Απλα βλέποντας συγκριτικά h10 και garmin είδα ότι η Garmin σου δίνει και dynamics που δεν δίνει η polar οπότε πιστεύω ήταν πιο χρήσιμη και αξιόπιστη αγορά,τώρα όσον αφορά την ακρίβεια την εφαρμογή κλπ θα ανοίξω θέμα ενημέρωσης για την ζωνη να σας πω.Το μόνο βέβαια που με ενοχλεί είναι ότι ο πομπός είναι Φιξ με την ζωνη κάτι που μάλλον σημαινει ότι άμα το strap χαλάσει πάει για πέταμα σε αντίθεση με την polar που είναι αποσπωμενος.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.