Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Μυρωδιά και περιποίηση

Μυρωδιά και περιποίηση

Αυτό το θέμα περιέχει 5 απαντήσεις, έχει 6 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  liana 9 μήνες, 1 εβδομάδα πριν.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης

chrisbat
    Δρομέας

Μετά από αγώνα ξέχασα να βγάλω τα παπούτσια μου από μια σακούλα που τα έβαλα και μετά από 2 μέρες που βγήκανε μύριζαν άσχημα. Έχουν κρατήσει τι μυρωδιά και με ενοχλεί. Υπάρχει λύση;; Να τα βάλω στο πλυντήριο ή θα τα χαλάσω; Έχουν 600χλμ και είναι σε πολύ καλή κατάσταση.

Εσείς μετά από αγώνες/προπονήσεις τι τα κάνετε τα παπούτσια;;; εγώ τα αφήνα στην βεράντα να στεγνώσουν και δεν είχα ποτέ θέμα. Τώρα όμως ξεχάστηκα γιατι πήγα ταξίδι και την πάτησα

tazi
    Συντονιστής

Εγω θα τα εβαζα στο πλυντηριο, οπως αλκωστε κανω με ολα τα δρομικα και ας μην επιτρεπεται

StefanosM (papako)
    Δρομέας

Στο πλυντήριο αφού τα καθαρίσεις από τυχών λάσπες, σε όχι σε πολύ μεγάλη θερμοκρασία και στο ποιο γρήγορο πρόγραμμα. Μετά τα αφήνεις να στεγνώσουν μόνα τους.

Γιώργος Κ
    Δρομέας

Συμβουλή. Μην βγάζεις τα κορδόνια όταν τα βάλεις στο πλυντήριο, αλλά χαλάρωσέ τα πολύ.

chamav
    Συντονιστής

Προσωπικά, πλένω τακτικά τα παπούτσια στο χέρι με μια μαλακή βούρτσα (μέσα έξω), αφού έχω βγάλει και πλύνει τους πάτους ξεχωριστά, και στη συνέχεια τα απλώνω στον ήλιο. Δεν προτιμώ το πλυντήριο.

liana
    Δρομέας

Και εγω τα πλενω σε ενα προγραμμα που λεει γρηγορη πλυση

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.