Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 5ο Μέρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 856 έως 870 (από 922 συνολικά)
  • Συντάκτης
    big-blue
    Συμμετέχων

Κάνε και λίγο κράτει ρε μάστορα Εχετλαίε!

YannisV
    Συμμετέχων

@ echetlos και δεν ακούς και όταν σου βαράνε το κουδούνι οι ποδηλάτες!! άντε που βγήκατε όλοι οι δρομείς στους ποδηλατόδρομους και δεν μπορούμε να κινηθούμε άνετα……

Echetlos
    Συντονιστής

@big-blue Δεν κάνω κάτι υπερβολικό ρε φίλε, 55-60Κ.

@Yannisv Στο ποδήλατο το ‘χεις ρίξει; Κατάλαβα…

pseiras
    Συμμετέχων

Να ήταν οι δρομεις το πρόβλημα στο Νιάρχος , καλα θα ηταν.
    Εδω μιλάμε για λαοθάλασσα από οικογένειες , πατίνια , καροτσάκια , παρέες άνω των 5 ατόμων και όλοι μέσα στον ποδηλατόδρομο.

@echetlos
    Νίκο έχεις σκεφτεί ποτέ ότι τρέχοντας συστηματικά με διαφορετικά παπούτσια , μπορεί να δημιουργήσεις πρόβλημα στα πόδια σου?
    Είσαι και σκαρί…..τούμπανο 🙂

sotosdiam
    Συμμετέχων

Κάτσε ρε συ @pseiras, εδώ λέμε ότι ακριβώς επειδή χρησιμοποιούμε διαφορετικά παπούτσια, μειώνουμε τους τραυματισμούς καθώς δεν επιβαρύνονται με τον ίδιο τρόπο τα πόδια και τα πέλματα. Έτσι δικαιολογούμε εξάλλου και τόσες αγορές παπουτσιών. Μην μας τα αλλάζεις τώρα :p

Etien
    Συμμετέχων

Χαιρετω την Ομάδα !!
    14 χιλ χτες στο 5:10 ωρα 4 απόγευμα !!
    Με την σχετικη ζέστη φυσικά ,αλλα και πανέμορφες μυρωδιές από τα λουλουδάκια (χαμομήλι , μαραθος , δαφνη κ.α )!!Ακολούθησε και 15΄διατάσεις !!

Ευχαριστω !!

pseiras
    Συμμετέχων

@sotosdiam
    Σωστό και δεν το ειχα σκεφτει ετσι!!
    Άλλο ένα όπλο στην φαρέτρα μου , στην μάχη με την σύζυγο 🙂
    Thanks

Echetlos
    Συντονιστής

@pseiras Όπως ακριβώς τα λέει ο Σωτήρης, Κώστα.
    Υπάρχουν κάμποσες έρευνες που έχουν δείξει ότι το rotation μεταξύ μοντέλων με διαφορετικά χαρακτηριστικά, δυναμώνει πιο ολοκληρωμένα το πόδι. Μπορώ να σ’ το δώσω και εγγράφως να της το δείξεις.

pseiras
    Συμμετέχων

χαχαχχαχ οκ!!!

Πίστευα ότι μαζί με το παπούτσι , στρώνει και το πόδι και οι εναλλαγές παπουτσιών ζορίζουν σημεία που δεν είναι έτοιμα να δεχθούν έντονη καταπόνηση με αποτέλεσμα πιθανό τραυματισμό ή ενοχλήσεις (το μυαλό μου πηγε περισσότερο στις αρθρώσεις).
    Προφανώς δεν ισχύει αλλά συμβαίνει το αντίθετο.
    Thanks thanks.

stratus
    Συμμετέχων

Μετα τα μεσα του 2018,πρωτο τρεξιμο χωρις να ποναει καμια απο τις κνημες μου !!!
    Ειχα παρει πανω απο 10 γνωμες για το προβλημα μου και μονο μια πλησιαζε κατα 70% τη λυση του πονου.Ολες οι αλλες ηταν στερεοτυπες καραμελες απο γιατρους των 70 ευρω και ανω με το που πατας το ποδι σου στο γραφειο τους.
    ΥΓ Θα γραψω πολλα ακομα εν καιρω να ξεθυμανω …

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 2 μήνες, 3 εβδομάδες πριν από stratus.
    Alexandros
    Συμμετέχων

@ stratus αντε μπραβο να ακουμε και ευχαριστα νεα γενικα, μας εχουν παλαβωσει οι ατιμοι οι τραυματισμοι !

Etien
    Συμμετέχων

Καλημερα στην Ομάδα !!
    Κι εγω εναλλασσω τα παπούτσια μου καθε 2η ημέρα !! Εχω μερικα ζευγάρια στην σειρά και κάθε 2η ημερα χρησιμοποιώ το επόμενο!! Από οσο ξερω αποφεύγονται οι τραυματισμοί και γυμνάζονται διαφοετικές μυικες ομάδες !! 🙂

Κατα τα αλλά..
    Εκ νεου χτες 14αράκι στο 5:02!! Ειχε ελαφριά σκιά και βγήκε πολύ ανετα μπορώ να πω !!

Ευχαριστω !!

Etien
    Συμμετέχων

Καλημερα σας παιδιά!!

Επίσης παλι χτες απόγευμα ωρα 4, στα 14 χιλιομετρα , στο 5 ,03 !!!
    Ειχε κ δροσια χτες μιας κ είχε βρέξει πριν !! Και με κόντρα αερα ! Θερμοκρασία 21 βαθμοι ![;)]

Καλημερα !!

Odysseas
    Συμμετέχων

καλημέρα! ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει με την είσοδο στα στάδια; Στη Γκραβα η οποία είναι ανοιχτή εδώ και 3 βδομάδες μας ενημέρωσαν πως από Δευτέρα θα χρειάζεται ιατρική βεβαίωση ότι δεν έχουμε covid-19 για να μπούμε: Ιατρική βεβαίωση

Σε λίγες εβδομάδες θα αρχίσουν να έρχονται μιλιούνια από τουρίστες ανεγξέλεκτα, και μεις θα πρέπει να έχουμε βεβαίωση για να εισέλθουμε στο ανοιχτό στάδιο… και τι διάρκεια έχει αυτή την βεβαίωση; υποθετικά θα πρέπει να ανανεώνεται κάθε βδομάδα για να έχει κάποια αξία, αλλά σ’αυτή την περίπτωση οι γιατροί θα μας στοιχίζουν ενα ζευγάρι παπούτσια το μήνα!

Καμία λογική…

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 2 μήνες, 2 εβδομάδες πριν από Odysseas.
    Dimitris Voutyras
    Συμμετέχων

Καλημέρα! Το χωματάκι του Νιάρχος έχει ανοίξει?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 856 έως 870 (από 922 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.