Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,651 έως 1,665 (από 1,670 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #119529
    pseiras
    Συμμετέχων

    @echetlos
    Ναι , στην ουσία τι γίνεται.
    Αν εξαιρέσεις τα δύο διαστημόπλοια που είναι σχεδόν μια κατηγορία από μόνα τους, ούτε ανάλογο του Speed υπάρχει στην γκάμα της αλλά ούτε και μια κάντιλακ για τα πιο αργά συνεχόμενα (τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον).

    #119530
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Όχι ότι δεν μετράει το γενικότερο feedback αλλά αν δεν δοκιμάσω κάτι δε μπορώ να έχω άποψη.
    Δύο φίλοι που συνήθως συμπίπτουν τα γούστα μας, σε tempo runs ενθουσιάστηκαν με το Nike.
    To Vomero επιστρέφει δριμύτερο.


    @steven_tsok
    Με γεια, Σταύρο. Δώσε του 2-3 τρεξίματα να στρώσει.

    #119531
    Steven Tsok
    Συμμετέχων

    @echetlos σκέφτομαι να χρησιμοποιώ τα TURBO #2 για διαδρομές μέχρι 14-16χλμ και από εκεί και πάνω να βάζω τα ENDORPHIN. Σε διαλ/κές και Τέμπο μένω σταθερός στα ZOOM FLY

    #119532
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @steven_tsok Νομίζεις…

    Σε διαλ/κές και Τέμπο μένω σταθερός στα ZOOM FLY

    #119533
    pseiras
    Συμμετέχων

    Αυστηρά και μόνο για tempo λένε όλοι ότι αξίζει.
    Για tempo όμως και καλύτερα υπάρχουν και πιο φθηνά από 200 ευρώ.
    Ένα turbo με 22mm μπροστά (τουλάχιστον) θέλουμε και δεν μας το δίνει!!
    Για αυτό θα πάρουμε το Speed 🙂

    Για το vomero έχω μεγάλη περιέργεια. Μακάρι να βγει κάτι καλό.

    #119538
    noobas04
    Συμμετέχων

    Καλησπερα σε ολους!
    Μεγαλος θυασωτης των BOSTON (απο το 4 μεχρι και το 8) ψαχνω ενα παπουτσι για να τρεχω τα λοννκ αλλα και για να τρεξω στον μεγα αλεξανδρο (για διαλλειματικες και τεμπο εχω τα nb rebel )
    @echeltos απο ολα τα αρθρα σου που εχω διαβασει ειναι αναμεσα σε NB prism και Skechers Performance Max Road 4 Hyper..προτεινεις καποιο απο τα 2 περισσοτερο?εχει μηπως καποια αλλη προσταση?
    ειμαι 1.75 και 68 κιλα..θελω να προσπασησω για εναν χρονο κοντα στο 3.30
    THNX anyway 🙂

    #119540
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @noobas04 Καλωσήρθες, συντρέχτη.

    Αν δεν ήταν λίγο ζαριά το upper του MR4, θα σου το πρότεινα με κλειστά μάτια.
    Πολύ καλό το ΝΒ, cushioning, ελαφρύ, σβέλτο και σταθερό.
    Πάντα παίζει βέβαια και το πολυεργαλείο που λέγεται Turbo.

    #119541
    noobas04
    Συμμετέχων

    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
    τα εχω ψιλοαποριψει τα turbo γιατι σε συζητησεις με φιλους μου ειπαν οτι δεν βγαζουν πανω απο 500-600 χιλιομετρα…
    μηπως εχεις καθολου εικονα για το Βoston 9?

    #119547
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @noobas04 600 χλμ δεν είναι λίγα για μία μαλακή σόλα, ξέρω πολλούς όμως (και από εδώ μέσα) που έχουν βγάλει πολλά περισσότερα.
    Το Boston 9 φοράει ίδια σόλα με το v8, απλά ο συμπληρωματικός EVA είναι πλέον Lightstrike. Λογικά δεν θα έχει καμμία αιθητή διαφορά.
    Απ’ ό,τι λέγεται και φαίνεται, το επάνω μέρος είναι αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το “στριμωγμένο” του v8.

    #119548
    roukounas
    Συμμετέχων

    Ειμαι στα 900 χλμ με τα Turbo 2 και δεν εχουν κανενα θεμα. Και ο Αριστειδης εδω νομιζω εχει γραψει οτι τα δικα του ειναι στα 1500 χλμ.
    Προχωρα αφοβα αν αυτος ειναι ο μονος ενδοιασμος σου, ακουραστο και versatile.

    #119549
    Sokrates Sokratis
    Συμμετέχων

    Καλημέρα σας, έχει κανείς άποψη για αυτά:
    https://www.underarmour.com/en-us/p/running/mens-ua-hovr-phantom-2-runanywr-running-shoes/3023625.html
    (με ενθουσίασε η εμφάνιση, ξέρω ότι είναι λάθος κριτήριο…) Τα περιμένω σήμερα σπίτι, αν δεν βολέψουν στο τρέξιμο θα τα κρατήσω για το cross fit. Μέχρι τώρα κάνω όλα τα τρξίματα μου με 3 ζευγάρια Reebok floatride χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

    #119552
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @sokratesargyropoulos Πολύ βαρύ ρε φίλε, μόνο ο Dwayne Johnson μπορεί να τα σηκώσει αυτά!
    Ωραίο είναι πάντως.

    #119553
    Sokrates Sokratis
    Συμμετέχων

    Χαχααχαχαα έχω μερικές (μικρο)διαφορές με τον the Rock άλλα προσπαθώ σκληρά να του μοιάσω… τώρα προσπαθώ να συμπληρώσω το 1,5μέτρο που μου λείπει από ύψος για να τον πλησιάσω και μετά θα μπώ στον όγκο!!! Αύριο θα τα τεστάρω σε ένα 4αράκι χλμ που έχω και θα σας πω εντυπώσεις. Είναι ήδη σπίτι και με περιμένουν.

    #119554
    sotosdiam
    Συμμετέχων

    Quick question: Τρέχω αγωνιστικό 5άρι το μεθεπόμενο Σάββατο (πρώτα ο COVID) στο Δημοτικό Στάδιο Βύρωνα (είμαι σε καλούτσικη -για μένα- φόρμα, οπότε ευκαιρία να γράψω το sub20 για το flat 5άρι, επίσης ευκαιρία να τρέξω αγώνα σε γήπεδο). Είμαι μεταξύ των Nike Zoom Streak 6 και του Reebok Run Fast (1st version). Νιώθω πιο καλό το forefoot του πρώτου, αλλά δεν ξέρω αν τα nubs στο outsole του 2ου προσφέρουν κάτι περισσότερο στο ταρτάν. Καμιά γνώμη;

    #119555
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    @sotosdiam γιατί δεν βάζεις το ZF? (αυτά που ρωτάς δεν τα έχω)
    Επίσης (και σημαντικότερο), επειδή μάλλον θα ειμαι και εγώ στο 10ρι, έχε το νού σου μπας και βρεθούμε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,651 έως 1,665 (από 1,670 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.