Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Αγώνες / Φιλίππειος Δρόμος 2018.

Φιλίππειος Δρόμος 2018.

  • Αυτό το θέμα έχει 18 απαντήσεις, 10 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 5 έτη, 4 μήνες πριν από τον χρήστη Kostão.
Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #103028
    Στέλιος
    Συμμετέχων

    Τα συγχαρητηρια μου ! Ωραιοι χρονοι !

    #103030
    Vicky
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα.
    Ο αγώνας πήγε πολύ καλά και για μένα.
    Έκανα PB βελτιωμένο κατά δύο λεπτά από πέρσυ, 1:10:43 ο χρόνος μου.
    Επίδοση που ήταν 8η καλύτερη στις γυναίκες και 3η στην ηλικιακή κατηγορία μου.
    Με τον Σωτήρη βρεθήκαμε τα είπαμε λιγάκι, τον Γιάννη δεν κατάφερα να τον δω.
    Γιάννη άργησες ναρθεις;

    #103142
    petransfhp
    Συμμετέχων

    Ένας πολύ συναρπαστικός αγώνας , με ειδανικές συνθήκες, μου θύμισε τον μαραθώνιο στο Δουβλίνο! Με την παρουσία του Κώστα Γκελαούζου και του Παναγιώτη Καραΐσκου πήρε μεγάλη λάμψη!
    Μια επιτυχημένη χρονιά για εμένα έκλεισε ειδανικά με ένα ατομικό ρεκόρ διαδρομής όπου μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών κατάφερα να σπάσω την ώρα και να τερματίσω σε χρόνο 58:15 , πίσω από την πρώτη γυναίκα Καραγεωργάκη περίπου 20″, την οποία έπιασα μέσα στην λίμνη και κατάφερα να την ακολουθήσω μέχρι το 13,5χλμ συνεχώς με επιταχυνομενο ρυθμό!
    Πολύ δυνατή πάντως, έχει βέβαια και τα μισά κιλά από εμένα!
    Στον τερματισμό μου είπε ο προπονητής μου, “ρε μ@λ@κ@ που πας; αυτή είναι φτερό στον άνεμο και εσύ είσαι βαρύδι”. Τελοσπαντων έμεινα απόλυτα ευχαριστημενος ανέβηκα στο 2ο σκαλί του βάθρου της κατηγορίας 35-39 παρεα με τον μικρό μου υιό και ατενίζουμε το μέλλον με αισιοδοξία!

    #103156
    Kostão
    Συμμετέχων

    @petransfhp Συγχαρητήρια για τον αγώνα σου. Αν εσύ είσαι βαρύδι, τότε εμάς πρέπει να μας απαγορεύσουν τη συμμετοχή για αισθητικούς λόγους. Πλάκα πλάκα, θα με βόλευε να μας χωρίζουν σε κατηγορίες όχι ηλικιακές αλλά με το σωματικό βάρος, ή το BMI.

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.