Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Αγώνες / Kilian Jornet vs Yiannis Kouros

Kilian Jornet vs Yiannis Kouros

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #120280
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    Ξέρει κανείς περισσότερες λεπτομέριες?
    Βιάστηκε να κάνει δήλωση ο Κούρος!!
    Έπρεπε να έβγαινε τώρα και να το έπαιζε “υπεράνω”
    ΥΓ. Εχω παιθάνει με τα σχόλια του Ιερεμία! χαχαχα

    #120281
    Jeremyalfisti
    Συμμετέχων

    @aristidis
    Εγκληματικό και ερασιτεχνικό που πήγαν και το κάνανε στη Νορβηγία στους -10. Θέλω πολύ να ακούσω τον τύπο που είπε ‘ναι, ιδανική η Νορβηγία 27/11 για ultra attempt για παγκόσμιο ρεκόρ’. Ελπίζω να μην έπαθε σοβαρή ζημιά ο Kilian. Εν τω μεταξύ την ώρα που εγκατέλειψε το είχα στο live. Κανείς από τους σχολιαστές δεν μίλησε ποτέ. Φταίω εγώ μετά που όλοι πλην της Nike μου φαίνονται ερασιτέχνες και είμαι θύμα;;;; 🤦‍♂️🤷‍♂️
    Επίσης ξέρω τι σου λέω για τους Sebastiáns. Εμείς τον καλύτερο Sebastián είχαμε/έχουμε και μια πενταετία τετακε βλέπουμε και εγκαταλείψεις. Δε νικάνε αυτοί σου λέω!!!😂

    #120282
    Dkoukou
    Συμμετέχων

    Η φιέστα προώθησης τους γύρισε μπούμερανγκ.
    “‘Έκαψαν” τον Καταλανό με τα κόκκινα Phantasm ενώ οι υπόλοιποι συμμετέχοντες μοιάζουν κομπάρσοι σε ένα τελείως ερασιτεχνικά στημένο event.
    “Phantasm 24h challenge” και στις οθόνες μας οι μόνοι που παραμένουν όρθιοι τρέχουν με Vaporfly.
    Θα χρειαστεί καιρό για να ανακάμψει ο Jornet δυστυχώς (και δεν είμαι 100% βέβαιος ότι θα επιστρέψει ποτέ το ίδιο δυνατός μετά από τέτοιο βασανιστήριο, όσο μεγάλος αθλητής και αν είναι).

    #120283
    mikeb
    Συμμετέχων

    Είδα το σημείο που εγκατέλειψε ο Κιλιαν και είναι 10 άτομα που βγάζουν τα μπουφάν για να τον τυλίξουν.
    Κι αυτό γίνεται στο 1/3 της απόστασης που ήθελε να καλύψει- το λες κι αυτογκόλ από τα αποδυτήρια.
    Κατά τα άλλα τα είπαν τα παιδιά και ειδικά αυτό που λέει ο Ιερεμίας, πως είναι δυνατόν να συμφώνησαν ότι είναι καλύτερα να γίνει σε περιβάλλον με θερμοκρασία αρκετά υπο του μηδενός για πάνω απο 14 ώρες?
    Για τις δηλώσεις του Κούρου όσο λάθος και να τα λέει αυτά που λέει είναι αλήθεια και ο καλύτερος του όλου event θα έχει τρέξει τουλάχιστον 60 χλμ λιγότερα από το ρεκόρ του Κουρου.

    #120284
    big-blue
    Συμμετέχων

    Πρέπει πούμε πως το 24ωρο είναι το πιο «προσεγγίσιμο» ρεκόρ του Κούρου. Όσο μεγαλώνουν οι αποστάσεις, τα πράγματα γίνονται εξωπραγματικά. Ο άνθρωπος έκανε το Σπάρταθλο με <5 pace. Τόσοι και τόσοι ultra, τόσα χρόνια, δεν τον ακουμπάνε καν. Και στο Σπάρταθλο έρχεται η ελίτ, δεν είναι ΑΜΑ.
    Είναι αρκετοί οι λόγοι για τους οποίους ο Κίλιαν, ως και ο καλύτερος βουνίσιος, δε θα μπορούσε να πλησιάσει τον Κούρο στα μεγάλα, πέρα απ´ το 24ωρο.
    Ακόμα και σε αυτό όμως, πως να βάλεις ένα κατσίκι να τρέχει μονότονα σε πίστα; Θα σπινίαρει:)
    Επίσης, πως γίνεται να περιμένει να κάνει PB σε δεκάρι και 24ωρο μέσα σε δυο μήνες; Άσε τις συνθήκες.
    Όντως πολύ ερασιτεχνικά δείχνουν όλα αυτά.
    ΥΓ. Τι εννοούσε ο Κούρος που γκρίνιαζε;

    #120286
    Jeremyalfisti
    Συμμετέχων

    Γενικά βέβαια κακομαθαμε. Τι εννοώ;
    Breaking 2–done
    10k wr done
    5k wom wr done
    5k men’s wr done
    Και πολλά από αυτά σε εποχή COVID. Όποτε καλό είναι που ίσως δεν βγήκε και αυτό με την έννοια ότι και μπορεί κανείς να κάνει περίεργες σκέψεις περί epo και να θυμηθούμε ότι wr σημαίνει παγκόσμιο ρεκόρ και γενικά δεν είναι προς απαξίωση όλα τα προηγούμενα ελεω τεχνολογίας και διοργάνωσης!

    #120294
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    Και εγώ αδυνατώ να καταλάβω πως θα “έβγαινε” ενεργειακά αυτή η “εξίσωση” σε τόσο χαμηλή θερμοκρασία

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.