Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Αγώνες / Γυρος Πανεπιστημιουπολης Ζωγραφου 2018

Γυρος Πανεπιστημιουπολης Ζωγραφου 2018

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης
    tazi
    Συντονιστής

Καλησπερα.

Το Σαββατο το απογευμα ετρεξα στο Πανεπιστημιουπολη, στο πενταρι. Ειναι τι πιο δυσκολο ασφαλτινο πενταρι της Αθηνας, οπως και δεκαρι, αλλωστε ετσι διαφημιζεται κιολας.
    Μαζι μου θα ετρεχε και ο γιος μου Ιασονας.
    Εγω θα ετρεχα με σκοπο να δω που βρισκομαι, ο Ιάσονας με στοχο το βαθρο.
    Ξεκινησαμε μαζι συντηρητικα, επειδη ηξερα τη διαδρομη, 5,5 χλμ συνολα με τα πρωτα 2,5 γερη ανηφορα, μετα ενα σκαμπανεβασμα και μετα φουλ κατηφορα.
    Η λογικη ηταν να μη ξοδευτουμε στην αρχη και στη κατηφορα οπως μπορει ο καθενας.
    Στο τελος της ανηφορας ο Ιασονας 3ος εγω 6ος, Ο πρωτος ειχε φυγει πολλη μπροστα και ο δευτερος καμια 30 μετρα μπροστα απο τον γιο μου.
    Στο τελος του σκαμπανεβασματος ο πρωτος καρφωσε, Ο Ιασονας αρχισε να ανοιγει και εγω παρεμεινα πισω εκτος.
    Μη σας τα πολυλογω στη κατηφορα ο Ιασονας ανοιξε πολυ κατ τειλκα κερδισε ευκολα. Εγω τελικα τερματισα τεταρτος μολις 4 σεκ πιο πισω απο τον ταλαιπωρημενο αρχικα πρωτο. Αν ειχα φανταστει οτι ηταν σε αυτη τη κατασταση θα πιεζα περισσοτερο για να ανεβουμε μαζι βαθρο.
    Ομολογω οτι δε κουραστηκα ιδιαιτερα, αλλα λογω ελαχιστων προπονητικων χιλιομετρων και ταχυτητας στη κατηφορα δε μπορουσα να ανοιξω πολυ.
    Το χαρηκα παρα παρα πολυ, για το γιο μου, για εμενα που ειμαι καλα και σιγουρα καλυτερα απο οσο υπολογιζα και για τον πρωτο αγωνα εδω και ενα δεκαμηνο.Επισης ειδα φιλους, γνωστους και ξαναμπηκα στο κλιμα.

chamav
    Συντονιστής

👨‍👦 🥇👏

StefanosM (papako)
    Συμμετέχων

Συγχαρητήρια.
    και το 10ρι δεν πάει πίσω. Αν βάλεις και την θερμοκρασία…..

kostao
    Συμμετέχων

Συγχαρητήρια και στο γιο αλλά και για το comeback.

nikos19
    Συμμετέχων

Συγχαρητηρια Νικο για τον συνδυασμο χαρας και περηφανειας λογω και του μικρου,και να εισαι παντα υγειης και μαχιμος.

tazi
    Συντονιστής

Ευχαριστω πολυ συντρεχτες!!

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.