Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 4ο Μέρος

Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 4ο Μέρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 1,027 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #55344
    dimitrissss
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα. Διαλειμματική απόψε με 6 τρίλεπτα έντονα και δίλεπτα διαλείμματα jogging ενδιάμεσα. Σε κάθε τρίλεπτο κάλυπτα περίπου 700 με 720 μέτρα. Με τρία χιλιόμετρα ζέσταμα και 2 αποθεραπεία συνολικά 10,8 χιλιόμετρα.

    #55438
    dimitrissss
    Συμμετέχων

    12 χιλιόμετρα απόψε σε ρυθμό 5:10. Φυσούσε και πάλι αλλά είχε περισσότερη ζέστη. Αισθητά περισσότερη.

    #55446
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Επειδή είμαι δίκαιος…
    Γκρινιάζω όταν οι συνθήκες δεν είναι καλές αλλά να λέμε και το ανάποδο.
    500αρια σήμερα με πολύ αέρα στον Αγ. Κοσμά και φυσικά επιλέχθηκαν οι δύο ευθείες που τον είχα πλάτη 😛
    Αποτέλεσμα, στο 1:39-1:45 με σχετική άνεση αλλά… κλέβαμε εκκλησία!

    #55448
    dimitrissss
    Συμμετέχων

    Πάλι καλά γιατί παρατηρώ ότι ώρες ώρες μόνο εγώ γράφω σε αυτό το νήμα ντάλα καλοκαίρι, άρα είμαι πιο o βλαμμένος από τους υπόλοιπους εδώ μέσα 😛

    #55456
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Δεν πειράζει αγόρι μου, όταν εσύ θα σπας το 3ωρο αυτοί θα έχουν ακόμη το μυαλό τους στις παραλίες!

    #55462
    mikeb
    Συμμετέχων

    Να γράψω κι εγώ μετά απο καιρό και πριν κανω το τελευταίο διάλειμμα πριν την προετοιμασία.
    8αρακι στο ΟΑΚΑ με σχετική ζέστη βγήκε στο 5:39 κι έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μέχρι να ερθει ο οργανισμός εκεί που πρέπει.
    Το δεύτερο τρεξιμο για τα ολόφρεσκα Ζαντε ν3.
    Μια σβέλτη προπονησούλα παρασκευή και μετα απο 16 πάλι.

    Καλά τρεξίματα σε αυτούς που συνεχίζουν και καλή ξεκούραση στους υπόλοιπους.

    #55464
    dimitrissss
    Συμμετέχων

    @Echetlos και μετά θα φύγω διασωληνωμένος για τη μεικτή μασέρ, χειροπρακτών, φυσικοθεραπευτών για ολική ανακατασκευή!

    #55466
    Roberto4Carlos
    Συμμετέχων

    @dimitrissss, μην νομίζεις ότι είσαι ο μόνος που τρέχεις αυγουστιάτικα, με ζέστη, υγρασίες και ανέμους. Είμαστε κι άλλοι “τρελοί” εδώ. Ο ιδρώτας μας έχει ποτίσει στίβους και χώματα όλο αυτό το καλοκαίρι. Ακόμα και στις διακοπές, ψάχνω να δω που έχει στίβο για να κάνω καμιά διαλειμματική.
    Άρα είμαστε πολλοί!!!

    #55468
    than
    Συμμετέχων

    Εγώ απ’την άλλη μία τρέχω τρεις κάθομαι… Κάτι οι ζέστες, κάτι η γενικότερη κούραση, κάτι η απουσία στόχου… απλά προσπαθώ να ψευτοσυντηρούμαι κάπως, λίγο τρέξιμο, λίγο ποδήλατο, κολύμπι, γυμναστήριο και αυτά χωρίς όρεξη. Πάω γυμναστήριο με στόχο 1 ώρα, στο μισάωρο φεύγω… Σοβαρά σοβαρά θα ξεκινήσω από τέλη Νοεμβρίου πάλι.

    #55470
    dimitrissss
    Συμμετέχων

    @roberto4carlos Γενικώς είμαστε πολλοί για group therapy δηλαδή.

    #55472
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @thanasiskypraios Εσύ το έκανες το καθήκον σου, μπορείς να λουφάρεις ελεύθερα…

    #55474
    Kostão
    Συμμετέχων

    Καλημέρα φίλε @dimitrissss, και άλλοι είμαστε που τρέχουμε μέσα στη ζέστη, απλά δεν τα ανεβάζω για να μη σας ζαλίζω. Εγώ προσωπικά κάνω και τέμπο και διαλειμματικές με καλές επιβαρύνσεις, απλά δεν κάνω πολύ μεγάλα LR (τα βαριέμαι κιόλας) και όπως είπε ο @roberto4carlos ψάχνω ευκαιρίες και μέσα στις διακοπές. Και κάτι άλλο, επειδή αφήνω και 2 μέρες κενές, αυτή την εποχή κάνω περισσότερη ενδυνάμωση (με βοήθησε πολύ). Καλό λιώσιμο σε όλους.

    #55476
    spy
    Συμμετέχων

    …συνεχίζουμε πάντα κανονικά … με διαλειμματικες, τέμπο, αναβάσεις στο βουνό, με ανηφόρες, κατηφόρες, 20αρια, 32αρια … με αγώνες … με κρύο, παγετό … ζέστη και καύσωνα … διότι αν το αφήσεις … σε άφησε … !Εκτός των άλλων … γιατί να αφήσεις κάτι τόσο ωραίο ???

    #55494
    dimitrissss
    Συμμετέχων

    Για να μην κλατάρεις 😛

    #55498
    spy
    Συμμετέχων

    @dimitrissss: λες να “κλαταρουμε”???Ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό αυτό … ! Άρα, μάλλον αντέχουμε ακόμα …!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 1,027 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.