ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 388 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #116140
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Μέχρι τις 26/1 ήταν, Δημήτρη.

    #116876
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    Η NIKE στο online κατάστημα έχει -25% με τον κωδικό EXTRA2020
    Ενδεικτικά υπάρχουν τα Turbo 1 (για όσους προτιμούν την παλιά “μαλακή” έκδοση) ΚΑΙ Turbo 2.
    To Turbo 1 βγαίνει μετά την έπτωση στα 93,73€

    #116877
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Κορονοιό έχει πάθει το σάιτ της Nike…

    #116878
    PanDex
    Συμμετέχων

    Μακριά σατανάδες, 2 ζευγάρια σε κουτί έχω…..

    #116879
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Αν τα ‘χεις πάνω από 1 μήνα θεωρούνται παλιά…

    #116880
    dpap147
    Συμμετέχων

    Το pegasus 35 turbo τι ακριβώς είναι;; Έχει σχέση με το turbo 1;;

    #116881
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    Το pegasus 35 turbo τι ακριβώς είναι;; Έχει σχέση με το turbo 1;;

    Tο ίδιο είναι, Pegasus 35 Turbo = Turbo 1
    Τα Turbo 2 “αποσυσχετίσθηκαν” από τα “απλά Pegasus” στην αρίθμησή τους τους, και δέν ονομάσθηκαν Pegasus 36 Turbo, αλλά Pegasus Turbo 2
    Τα Turbo 1 ειναι πιο soft στη σόλα, αλλά λίγο πιο στενά μπροστά, και με πιο σκληρό upper. Εδώ στο site υπάρχουν reviews και για τα 2 μοντέλα

    #116882
    dpap147
    Συμμετέχων

    Σ’ ευχαριστώ Αριστείδη. Αυτό νόμιζα και εγώ αλλά ήθελα επιβεβαίωση για να τα παραγγείλω. Μετά από τα σχόλια που έκανες για τα turbo 1 και την έκπτωσή τους τα παρήγγειλα σε λευκό…

    #116883
    Γιώργος Κ
    Συμμετέχων

    Pegasus trail με €57. Πόσο ποιο τσάμπα να τα δώσουν;;; 🙂

    #116886
    Periklis
    Συμμετέχων

    @aRiSTiDi συγνώμη, δεν θέλω να πάω κόντρα στις γνώσεις σου, πιθανότατα να κάνω λάθος εγώ, αλλα μου κανει εντύπωση, ΤΙ ΣΧΕΣΗ εχει το pegasus 35 με το Turbo 1 αφού είναι 2 εντελώς διαφορετικά παπουτσια τουλάχιστον σε σχεδιασμό. Εγώ επειδή τα έχω δει από κοντά Pegasus 35, Τurbo 1 ειναι διαφορετικά μοντέλα. Ως προς τη τεχνολογία μηπως εννοείς;
    Τα μονα που μοιαζουν αλλα με μικροδιαφορες ειναι τα turbo2 vs turbo1. Το 35 που κολλάει;

    • Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 4 έτη πριν από Nikos Pilikas.
    #116888
    dpap147
    Συμμετέχων

    Η διερεύνηση της σχέσης δεν είναι μεταξύ Pegasus 35 και Turbo 1 αλλά μεταξύ του Pegasus 35 Turbo (όπως το ονομάζει η Nike στο site της) και του Turbo 1, όπου όπως μας είπε ο Αριστείδης είναι το ίδιο παπούτσι αλλά η Nike το δίνει με δυο διαφορετικά ονόματα (;;). Αβυσσος η ψυχή της Nike…

    #116889
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    Ναι παιδιά, αυτό ακριβώς!
    Η επίσημη ονομασία του “Turbo 1” (όπως το ονόμασα στο αρχικό post) ήταν “Nike Zoom Pegasus 35 Turbo” και μιλάμε για αυτό το παπούτσι

    https://www.nike.com/gr/t/%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%83%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%BE%CE%B9%CE%BC%CE%BF-zoom-pegasus-35-turbo-nFqFXZ/AJ4114-140

    H επίσημη ονομασία του Turbo 2 είναι “Nike Zoom Pegasus Turbo 2” (η αρίθμηση 35-36-κτλ έφυγε, για να μήν υπάρχει συσχετισμός με το απλό pegasus, το οποιο δεν έχει καμία σχέση!) και μιλάμε για αυτό το παπουτσι

    https://www.nike.com/gr/t/%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%83%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%BE%CE%B9%CE%BC%CE%BF-zoom-pegasus-turbo-2-lfhpHZ/CN6928-300


    @skull
    φίλε μου το ερώτημα δέν ειναι “πόσο πιο τσάμπα”… αλλά πότε θα ξαναφορέσουμε Trail? Σύμφωνα με το νόμο μόνο όσοι μένουν κοντά σε βουνό μπορούν να τρέξουν σε βουνό. Υπό άλλες συνθήκες θα ήταν μια καταπληκτική αγορά!!!


    @dpap147
    Με το καλό να έρθουν και καλοφόρετα! Σίγουρα θα κάνουν απόσβεση.

    • Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 4 έτη πριν από Nikos Pilikas.
    • Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 4 έτη πριν από Nikos Pilikas.
    #116892
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Όπως τα περιγράφει ο Αριστείδης…
    Εντελώς άστοχη η συσχέτιση των δύο μοντέλων στην ονομασία από την εταιρεία. Πολύ περισσότερο στο Τ1 αλλά ακόμη και τώρα που διατηρούν τo όνομα Pegasus. Βέβαια, αυτό δεν πρόκειται να συνεχιστεί, αφού το Turbo αφαιρείται από την γκάμα της Nike.

    Το είχαμε επισημάνει και στο review του Τ1:
    Για να μην μπερδευτεί κανείς από την ονομασία του μοντέλου και νομίζει ότι το Turbo συγγενεύει με το Pegasus, να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν υπάρχει η παραμικρή σχέση μεταξύ των δύο. Ούτε στα υλικά, ούτε στο πάτημα, ούτε στο upper ή την εφαρμογή. Εντελώς διαφορετικά μοντέλα και απορώ πως η εταιρεία τα συνέδεσε με αυτόν τον τρόπο

    • Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 4 έτη πριν από Nikos Pilikas.
    #116894
    Ant2004
    Συμμετέχων

    Τι εννοείς όταν λες ότι αφαιρείται από την γκάμα της Nike?

    #116900
    geovich84
    Συμμετέχων

    Καλημέρα στην δρομική παρέα. Παρήγγειλα το Turbo 2, με τον Extra2020 κωδικό μου βγήκε στα 107€. Όσο αφορά προς το νούμερο το παρήγγειλα μισό νούμερο κάτω απ το κανονικό μου, αναλογιζομενος ότι το Turbo 1 με την θεωρητικά πιο στενή φόρμα στο κανονικό μου νο. 44 το ένιωθα πιο χαλαρό στη φτέρνα. Επίσης θεωρώ ότι δεν θα με χαλάσει η λίγο πιο σφιχτή ρύθμιση της σόλας. Αν κάτι δεν μου κάνει, το στέλνω πίσω χωρίς έξοδα και μου επιστρέφουν τα χρήματα μου. https://www.nike.com/gr/t/%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%83%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%BE%CE%B9%CE%BC%CE%BF-zoom-pegasus-turbo-2-wPTsm3/AT2863-007

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 388 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.