Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 766 έως 780 (από 1,670 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #111292
    ΜΑΝΩΛΗΣ
    Συμμετέχων

    Etheltos@ thanks! Η ερώτηση έγινε γιατί εδώ επαρχία δεν έχω τη δυνατότητα να βρω κάποια συγκεκριμένα παπούτσια που μπορεί να μου ταιριάζουν και να τα προβάρω. Νίκο είδα ότι μου προτείνεις το gost και glycerin από Brooks, το adrenaline ;
    Από mizuno πες κάποιο γιατί τα μοντέλα της δεν τα ξέρω καθόλου, ευχαριστώ 🙂

    #111380
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @karakasis-nick Θες και τρία, ε; Εδώ ένα προτείνω και με κυνηγούν!
    Τουλάχιστον πες μου 1-2 χαρακτηριστικά που προτιμάς να έχουν. Υπάρχουν αμέτρητα καλά μοντέλα.

    Νίκο καλησπέρα. Θα ήθελα να μου προτείνεις τρία μοντέλα trainer. Έχω τα zff και θέλω άλλο ένα για εναλλαγή και φυσικά για τον ΑΜΑ

    #111382
    Yiannis
    Συμμετέχων

    Συμπληρώνοντας σχεδόν ένα χρόνο χρήσης στην δουλειά (με ορθοστασία) μετά από απόσυρση 1000+χλμ, είπα σήμερα να ρίξω μια προσεκτική ματιά στα ηρωικά boston 5. Να μην τα πολυλογώ το upper δεν έχει ίχνος τσακισης πουθενά, κ η continental σόλα ίσα ισα έχει φαγωθεί σε κάποια σημεία, ωστε να μη φαίνονται οι σταυροί. Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι για να τα πετάξω αυτά τα επικά παπούτσια, πρέπει να πάρω ενα ψαλίδι να κόψω το upper κ έναν τροχό για να τρίψω την continental. Σκέφτομαι να τα φορέσω σε κανά interval να δω τη ζωή έχει το boost.

    #111384
    twins
    Συμμετέχων

    Να είναι στην κατηγορία των zff που μου πάνε σαν παπούτσι.Το review για το nb fuelcell propel μου άρεσε πολύ και θα ήθελα κάποιο της κατηγορίας του. Οι χρόνοι μου είναι γύρω στο 4:40-4:50

    #111592
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @karakasis-nick Για μαραθώνιο εγώ θα έλεγα Turbo, κυρίως λόγω του ξεκούραστου αφρού.

    Καλημέρα σε όλους. Είμαι μεταξύ του propel, turbo 1,2 και zf3. Το βάρος μου είναι 73 κιλά ουδέτερο πάτημα και το θέλω βασικά και για μαραθώνιο.

    #111594
    twins
    Συμμετέχων

    Σ ευχαριστώ Νίκο. Η γνώμη σου πάντα μετράει.
    ΥΓ έχουμε το ίδιο όνομα.

    #111596
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Να ‘σαι καλά, Νικόλα. 🙂

    #111602
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @archon7 Ολόιδια είναι με του V1 η σόλα, Αλέξανδρε.

    Γειά σας κι από εμένα, τα δοκίμασα εχθές τα Propel, πράγματι θυμίζει Pegasus Turbo, τα οποία και θέλω να αντικαταστήσω(θα τα έπαιρνα ξανά αλλά δε βρίσκω νούμερο!) . Έχει κανείς γνώμη για τα Pegasus Turbo 2??Τα Reviews σε ξένα sites δεν είναι ξεκάθαρα… Κυρίως με νοιάζει η σόλα,αν είναι το ίδιο αποδοτική με την προηγούμενη(θεωρητικά-οπτικά φαίνεται ίδια). Δυστυχώς δε τα είχε εκεί που πήγα ώστε να τα δοκιμάσω…

    #111606
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @koliopoulosiakovos Καλησπέρα συντρέχτη. To Clifton 6 είναι πιο άνετο μπροστά αλλά το 1080 είναι πολύ περισσότερο. Όχι τόσο μαλακό όσο το Hoka αλλά σταθερότερο. Δες και το Glycerin 17, λιμουζίνα.

    Νίκο καλησπέρα τα φώτα σου θέλω κι εγώ σχετικά με παπούτσια για τον ΆΜΑ. Είχα πάρει τα Clifton 5 σε 442/3κι Ενώ φοράω 44 με χτύπησαν εμπρός στα δάχτυλα και τα νύχια. Τι παπούτσια να πάρω? Τι λες για το NB1080v9Ξεχασα να σου πω ότι είμαι 52 χρονών 80kg και jokker του 6pace.Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    #111612
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    @karakasis-nick και εγώ Turbo θα πρότεινα. Παπούτσι που έχει φάει άπειρα km και σου αφήνει τα ποδια ξεκούραστα. Φορίεται και αγωνιστικά (μέχρι και αγωνιστικό 10ρι έχω τρέξει)

    Αν όμως τα θές μόνο για τον αγώνα, και γενικά για αγώνες, δες και τα VFF 4%. Πλέον τα βρίσκεις με 169€-5€ = 164€ (δες το αντίστοιχο topic στις ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ). Στην ίδια περίπου τιμή με τα Turbo 2 δηλαδή.

    #111620
    twins
    Συμμετέχων

    Καλημέρα Αριστείδη. Σ’ ευχαριστώ για τη συμβουλή σου, θα κοιτάξω για τα vff 4% αλλά τα turbo μου φαίνονται πιο αναπαυτικά για τα πόδια μου και για προπονήσεις και για αγώνες.

    #111622
    Alexandros
    Συμμετέχων

    @Echetlos Σ’ ευχαριστώ πολύ Νικό,γι ακόμη μια φορά! Θα το προχωρήσω για τα turbo 2…
    Καλημέρα σε όλους…

    #111678
    389 PAP
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα στην παρέα. Έχω δυστυχώς κάποιο πρόβλημα με κάποιου είδους αρθρίτιδα στο γόνατο και ισχίο. Τρέχω με ride 9 περίπου 3 φορές την βδομάδα με μ.ο 7 χλμ τη φορά (ο γιατρός μου λέει όχι υπερβολές). Για προστασία των αρθρώσεων τί κατηγορία προτείνετε; Triumph, Glykerin, Levitate, Ghost, Ride ή stability (Guide, Adrelanine, liberty iso, Hurricane; Ευχαριστώ

    #111680
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @nikos21rerthimno Για σταθερό πάτημα, εγώ θα πρότεινα Levitate ή Glycerin.
    Πιο ζωντανό το πρώτο (αν και βαρύ), πιο μαλακό το δεύτερο.

    #111684
    389 PAP
    Συμμετέχων

    Ευχαριστώ πολύ Νίκο. Θα ήθελα και εγώ να δοκιμάσω Brooks αλλά δεν υπάρχουν στο Ρέθυμνο και πρέπει να πάω στο Ηράκλειο χωρίς και εκεί να υπάρχει μεγάλη ποικιλία. Αν δεν τα καταφέρω τί προτείνεις από Saucony ή άλλη μάρκα;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 766 έως 780 (από 1,670 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.