Μέτρηση καρδιακών παλμών

  • Αυτό το θέμα έχει 75 απαντήσεις, 21 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 4 έτη, 6 μήνες πριν από τον χρήστη Johnkara.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 76 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #106114
    Joot20
    Συμμετέχων

    Καλησπερα και καλοφόρετη . Βάζεις την polar να κάνει εγγραφή της άσκησης στη μνήμη της και ελέγχεις στο pc τις δύο ζώνες. Η polar λόγω ότι έχει έξτρα ηλεκτρόδια φοριέται άνετα και πιο χαμηλά ωστε να έχεις χώρο για να βάλεις και την suunto .

    #106120
    cranfield
    Συμμετέχων

    Joot20 txs!!!

    #108588
    Andreas Xenofos
    Συμμετέχων

    Καλησπερα εχω παρει μια ζωνη καρδιακον παλμον της IFIT προσπαθω να την συνδεσω με το blotooth του τηλ και δεν συνδεεται ουτε με την εφαρμογη της ifit.οταν μετα απο πολλες προσπαθειες το βρηκε το τηλ μου εγραψε οτι η συσκευη δεν το αφηνει να συνδεθει .Κανω κατι λαθος?
    Οποιος ξερει κατι θα ηθελα την βοηθεια σας
    Ευχαριστω

    #108592
    stratus
    Συμμετέχων

    Ποιο κινητό έχεις;

    #108616
    Andreas Xenofos
    Συμμετέχων

    HUAWEI P9 LITE

    #108618
    stratus
    Συμμετέχων

    Στις ρυθμίσεις του Bluetooth έχεις κλικάρει την επιλογή να συνδέεται με άλλες συσκευές;

    #108624
    Andreas Xenofos
    Συμμετέχων

    Ναι και οταν την βρει μετα απο 10 προσπαθειες το παταω για να κανει συζευξει με την συσκευη και λεει οτι η συκευη δεν δεχεται την συζευξει

    #108638
    stratus
    Συμμετέχων

    Σβησε ολες τις συνδεσεις απο το bluetooth και καθαρισε την cache.Αν δεν πετυχει μαλλον καποια ασυμβατοτητα υπαρχει μεταξυ των συσκευων ή κατι κανεις λαθος.

    #108642
    mashine
    Συμμετέχων
    #109864
    ΜΑΝΩΛΗΣ
    Συμμετέχων

    Για την ζώνη h10 της polar ο λόγος. Την είχα πάρει Οκτώβρη 2018 και έκτοτε έκανα 120 προπονήσεις της μίας ώρας περίπου φορώντας τη. Παρατηρώ κι έχει αρχίσει φθορά εκεί που (νομίζω) έχει τα ηλεκτρόδια κι είναι επενδεδυμένο από πλαστικό κι ακουμπάει στο στήθος κι από μπροστά κουμπώνει το κουτάκι που έχει την μπαταρία. Την φθορά την έχει το πλαστικό που αναφέρω παραπάνω,συγκεκριμένα έχει αρχίσει να ξεφλουδίζει.
    Η ερώτηση μου είναι αν αυτό το έπαθε από τον ιδρώτα και το έχετε πάθει κι εσείς που έχετε τη ζώνη, απλά η ζώνη δεν έχει κλείσει χρόνο ακόμα και μου φαίνεται υπερβολικό.
    Μετά την προπόνηση πάντα την βάζω σε κουβά με νερό και την αφήνω κάποιες ώρες για να φύγει το αλάτι, αλλά μήπως αυτό επέδρασε αρνητικά;
    Αυτό το κομμάτι από επένδυση πλαστικό πόση σημασία παίζει στο να δουλεύει η ζώνη. Αν ξεφλουδίσει τελείως πάπαλα κι η ζώνη;

    #109866
    Andreas Xenofos
    Συμμετέχων

    Νομιζω πως δεν πρεπει να την βουτας στον κουβα με το νερο γιατι περνει νερο εκει που δεν μπορεις να την σκουπισεις κ οξιδονεται .Αρκει νομιζω αμεσως οταν την βγαλεις να την μπερασεις με ενα βρεγμενο [οχι να σταζει νερο απλως βρεγμενο] βεντεξ δυο τρεις φορες ολοι την ζωνη για να φυγει ο ιδρωτας.Αμεσως ομως.

    #109874
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    @nikman θα συμφωνήσω κι εγώ ότι μάλλον κακό της κάνεις με το να την αφήνεις για ώρες (!?!?!) μέσα σε νερό. Ακόμα και να έχει την τέλεια στεγάνωση, και να μήν οξειδωθεί στα ηλεκτρονικά τμήματα, μουλίαζει το πλαστικοποιημένο ύφασμα και χάνει την αντοχή του. Έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω Polar, η Garmin προτείνει πλύσιμο στο χέρι κάθε 7 προπονήσεις. Προσωπικά τις πλένω με χλιαρό νερο, και καθαρό σαπούνι για να φεύγει ο ιδρώτας, και τις κρεμάω από τη μέση για να στεγνώνουν μόνες τους. Δέν είχα ποτέ αστοχία υλικών, πάντα όταν χάλαγε κάποια ζώνη ήταν από τα τα ηλεκτρονικά της.

    #109878
    thesalos
    Συμμετέχων

    το να παραμενει και λιγο ιδρωτας πανω δεν ειναι και τοσο κακο νομιζω.και εγω πολαρ ζωνη εχω .απλως καθε 3-4 προπονησεις τωρΑ το καλοκαιρι την ξεπλενω κατω απο την βρυση .το χειμωνα πιο αραια

    #110902
    Johnkara
    Συμμετέχων

    χαιρετώ τη παρέα, τρέχω με την εφαρμογή NIKE RUN με androit λειτουργικό, γνωρίζει κάποιος φίλος ποια ζώνη καρδιακών παλμών ταιριάζει ?

    ευχαριστώ
    Γιάννης

    #110910
    ΜΑΝΩΛΗΣ
    Συμμετέχων

    Johnkara@ έχω την h10 της polar, κόστος 100€. Δεν την έχω χρησιμοποιήσει με την εφαρμογή Nike run αλλά λογικά θα ταιριάζει. Την έχω χρησιμοποιήσει με eldomondo, decathlon, και φυσικά polar beat και όλα καλά 🙂

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 76 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.