235 vs 735xt vs Instict vs Suunto Ambit 3 HR

Αυτό το θέμα περιέχει 12 απαντήσεις, έχει 5 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Kostas Roussakis 6 μήνες, 1 εβδομάδα πριν.

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 1 έως 13 (από 13 συνολικά)
  • Συντάκτης

Kostas Roussakis
    Δρομέας

Μετα απο το τελευταιο τερτιπι του forerunner 25 , ηρθε η ωρα να κανουμε μια ερευνα για το επομενο ρολοι .

Τι θελω, με την σειρα που τα θελω : Μετρηση Παλμων στον καρπο , να μπορω να φτιαχνω τις προπονησεις / διαλλειματικες , αδιαβροχο & ανθεκτικο , καλο gps , Vo2 max .

Τι δεν θελω . . να κανει πανω απο 300Ε!!!
    εγω για το 935 πηγαινα αλλα επεσε παντοφλα 🙂

Sotiris Diamantopoulos
    Δρομέας

Κοίτα, το 935 κοστίζει 440Ε βλέπω, ενώ το όριο που θέτεις (και υποθέτω ότι δεν το έβαλες εσύ μόνος σου) είναι 300Ε. Αν τα βρείτε ακριβώς στη μέση, παίρνεις το 645 με 365Ε και έχετε ένα win-win situation (τέτοια deals μόνο ο Trump κάνει 🙂

Αν δεν παίζει να πάρεις το 645, τότε μετά και απ’ ό,τι είδα στον τελευταίο νυχτερινό ημί της Θεσσαλονίκης (ό,τι garmin είδα έδειξε 21200μ, ό,τι Suunto είδα έδειξε 21400μ), θα έκλινα προς το 735. Το Instict ναι μεν έχει κάποια καλά στοιχεία (πχ το τελευταίο σύστημα της garmin για τη μέτρηση παλμών από τον καρπό), αλλά έχει και κάποιες ελλείψεις (μεταξύ άλλων δεν υπολογίζει vo2max που το βάζεις στη λίστα με αυτά που θέλεις – έστω και τελευταιό). Με 300Ε μπορείς να πάρεις το 735 με τη κόκκινη ζώνη της garmin που θα σου δώσει και διάφορα running dynamics data να έχεις να παίζεις.

Kalogeridis
    Δρομέας

Σήμερα μου έκανε μια θολούρα η οθόνη του 310. Πρέπει να αρχίσω να ζεσταίνω την γυναίκα. Το 235 είναι μονόδρομος για μένα.

Roberto4Carlos
    Δρομέας

Συμφωνώ στο 735 απλά θα πρέπει να αγοραστεί και η ζώνη μαζί για να γίνεται ο υπολογισμός Vo2max

Kostas Roussakis
    Δρομέας

Το 735 δεν εχει μετρηση παλμων απο τον καρπο;
    Θελει και την ζωνη για μετρηση VO2max;

Sotiris Diamantopoulos
    Δρομέας

Kostas Roussakis
    Δρομέας

Τελος ερευνας με μια κινηση που δεν περιμενα ,να πω την αληθεια , πηγα για μαλλι (935) και βγηκα κουρεμενος(235) !
    Προς τιμη του πωλητη ,με προσγειωσε και δεν με ωθεισαι να πεταξω τα λεφτα μου σε κατι που και να το χρειαστω θα περασουν αρκετα χρονια!Ηταν και η παντ…η γυναικα μου μαζι ! Γνωριζει κανεις, αν η ζωνη το 25 κανει στο 235 ;

ΜΑΝΩΛΗΣ
    Δρομέας

Κώστα πολύ φιλικά νομίζω δεν έκανες σωστή επιλογή. Είσαι νέος κι αν πράγματι σου αρέσει το τρέξιμο η βελτίωση θα έρθει πολύ πιο γρήγορα από ότι περιμένεις. Μπορεί το 935 να ήταν too much αλλά το 735;
    Από μαγαζί στο Ηράκλειο το πήρες;

Kostas Roussakis
    Δρομέας

Το 235 παρθηκε σαν value for money για το τωρινο επιπεδο μου και τι μην ενασχοληση μου με το τριαθλο. Αργοτερα βλεπουμε ουτοσι αλλως δε ξερω τι ξημερωνει αυριο..

Kalogeridis
    Δρομέας

Υποθέτω ότι το δεν ξέρω τι ξημερώνει αύριο, μας δείχνει τις σκέψεις σου για προσεχή χωρισμό λόγω αναγκαστικής αγοράς του 235!!! Δώσε της μια ευκαιρία ακόμα. προσωπικά τρέχω με το αρχαίο 310 , δεν έχω κάνει σύνδεση στην πλατφόρμα της garmin και έξι χρόνια είμαι οκ. Το 235 θα είναι ο διάδοχος. Προφανώς ο φίλος μας , μιλάει λόγω μικρής διαφοράς στην τιμή. Άλλα και πάλι με αυτά που παρέχει το μηχάνημα εγώ θα νιώσω ότι είμαι σε πειραμα της νασα και αυτό με κάλυπτει απολύτα! Καλορίζικο , καλοφορετο, και με πολλά ρεκόρ!

Kostas Roussakis
    Δρομέας

Μπα χωρισμος δεν παιζει , γιατι με 2 παιδια η διατροφη θα ειναι ενα 935 τον μηνα σιγουρα !!!
    Tην διαφορα θα την δωσω παλι στο τρεξιμο με την προσθηκη προπονητη , δεν καταλαβες ειναι win win το deal αλλα στα ματια της φαινομαι χαμενος! Και γω αυτο πιστευω οτι θα με καλυψει το 235! Περιμενω απο μερα σε μερα να ερθει … αντε να το δουμε !!!

Kalogeridis
    Δρομέας

Μέγας δάσκαλος… Είσαι ο ακάλυπτος και οι υπόλοιποι είμαστε κτηνίατροι (οι παντρεμένοι έχουν ψυχή!)!!!

Kostas Roussakis
    Δρομέας

Mεγας δασκαλος θα ημουν εαν ειχα το 935 , προπονητη, απεριοριστες ωρες για προπονηση χωρις υποχρεωσεις, το φαγητο που θελω οταν το θελω .Εχω ακομα πολλα να μαθω ! χαχα

Αντε να δουμε τι δουλεια θα ριξουμε και με το καινουργιο gadget , το 25 σημερα εκανε παλι κογξες και δεν εβρισκε το gps !Στον ημιμαραθωνιο στο Αρκαλοχωρι το ιδιο , ετρεξα χωρις να ξερω ποσο παω ! Στο Καβουσι μου εξαφανισε τον αγωνα ! Αντε να ρθει να ηρεμισω !

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 1 έως 13 (από 13 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.