Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις.

Οι καθημερινές μας προπονήσεις.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 796 έως 810 (από 1,189 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #8377
    spy
    Συμμετέχων

    @aroulio:…εγω ηδη μπηκα σε φαση tapering, αφου αυτη την εβδομαδα δεν θα υπερβω τα 73 χλμ με LR μολις 20 χλμ … ενω η αλλη εβδομαδα θα περλαμβανει μονο 4 προπονησεις συνολου 65 χλμ περιπου … με 3 συνεχομενες ημερες ρεπο!Παντως νιωθω πολυ κουρασμενος και το δεξι μου γονατο ηδη διαμαρτυρεται, ενω ο οικογενειακος κι ευρυτερος κοινωνικος περιγυρος μου ασκει πιεσεις για να μην τολμησω το εγχειρημα!Ακομα δεν εχω δηλωσει … και θα περιμενω μαλλον ως την τελευταια στιγμη!Ελπιζω να τα καταφερω ψυχολογικα, νοητικα και σωματικα … και να βρισκομαι εκει…!!!

    #8378
    aroulio
    Συμμετέχων

    Αφορμή για προβληματισμό:

    The dangers of exercise addiction
    http://home.trainingpeaks.com/blog/article/the-dangers-of-exercise-addiction

    #8379
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Όπως τα λέει είναι…

    #8380
    dimitrissss
    Συμμετέχων

    Μετά το τηγάνισμα της Αντιπάρου 30 μέρες αποχή, όπως είχα προγραμματίσει. Θα τηρηθούν ευλαβικά και αν δεν πλήρωνα ακριβά το γυμναστήριο δε θα περνούσα ούτε από εκεί, αλλά θα πετάγομαι 2 φορές την εβδομάδα αν και προτεραιότητα θα έχει καμιά μεσοβδόμαδη απογευματινή βουτιά μετά τη δουλειά.

    #8381
    sotos-marathon
    Συμμετέχων

    10? 10 ειναι πολλα!! χαχα !! ευχαριστω Νικο! εβγαιναν αλλα δυο αλλα η ζεστη ηταν ανυποφορη!

    #8383
    mashine
    Συμμετέχων

    10k εχθές αργά το βράδυ σε μια ώρα!

    #8385
    than
    Συμμετέχων

    Σωτήρη Καλημέρα, 10 σετ αλλα με διαλειμμα ισοποσο του κομματιού. Εσυ με Μόλις 1′ διαλειμμα του έδωσες κ κατάλαβε!

    #8386
    sotos-marathon
    Συμμετέχων

    Ευχαριστω Θανο! η αληθεια ειναι οτι ειναι μικρο το διαλ. αλλα ετσι τα δουλευουμε με τον coach τα κομματια με μικρα διαλ.

    #8387
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @sotos-marathon Ναι Σωτήρη, απλά αυτό δεν είναι Yasso test.
    Όχι πως είναι και τόσο ενδεικτικό βέβαια…

    #8388
    than
    Συμμετέχων

    Θελω να πω πως εαν κανεις yasso test (αν κ η αξιοπιστία του αμφισβητείται…) θα κανεις μεγαλύτερο διαλειμμα κ θα εχεις την ευκαιρια να χτυπήσεις λιγο παραπανω τα κομμάτια.
    Μαζι σου ως προς το μικρο διάλειμμα, τις προαλλες τα εκανα με 45″…!

    #8389
    sotos-marathon
    Συμμετέχων

    Ναι καμια σχεση με το διαλ και τους ρυθμους δεν εχει η προπονηση που εκανα με το Υasso test Νικο και Θανο,απλα το ρωτησα γιατι δεν το θυμομουν ακριβως πως ηταν..αν και αυτο που θυμαμαι και μου ειχε μεινει στο μυαλο απο παλαιοτερες συζητησεις ειναι κατα ποσο ειναι αξιοπιστο..

    #8390
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @sotos-marathon https://runnersconnect.net/running-training-articles/yasso-800s/

    …ειναι κατα ποσο ειναι αξιοπιστο..

    #8392
    sotos-marathon
    Συμμετέχων

    Κατατοπιστικο το αρθρο Νικο! Ευχαριστω! α! μου αρεσε πολυ το παραδειγμα με τα λεμονια!

    #8396
    spy
    Συμμετέχων

    …και το απογευμα 60′ ασκησεις ενδυναμωσης χεριων και ποδιων … και 1500 μετρα κολυμβητικα σε 37’46”!Αυριο ξεκουραση … με ιατρικες εξετασεις!

    #8397
    mashine
    Συμμετέχων

    @spy Αιματολογικές-καρδιολόγο ε;Εγώ ξέμπλεξα σήμερα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 796 έως 810 (από 1,189 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.