Gps Watch

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 65 συνολικά)
  • Συντάκτης
    costastsico
    Συμμετέχων

Έχω ενα soleus το οποίο οκ μια χαρά ειναι αλλα δείχνει στιγμιαίο ρυθμο. Τον μέσο ρυθμο τον εμφανίζει μονο στο τέλος της προπόνησης . Το garmin που ειχα δανειστεί νομίζω ήταν το 110 . Η ένδειξη που ψάχνω δεν υπήρχε χωρις βέβαια να το ψάξω εξονυχιστικά γιατί δεν ήταν και δικό μου.
    Οποτε καταλήγουμε σύμφωνα με αυτα που διαβάζω απο εσάς πως τουλάχιστον τα περισσότερα αν οχι ολα τα ρολόγια που σέβονται τον εαυτό τους διαθέτουν αυτη τη ρημάδα την ένδειξη .

dimitrissss
    Συμμετέχων

Για ότι γκάτζετ ενδιαφέρεσαι υπάρχει άφθονο υλικό στο διαδίκτυο. Το πιθανότερο μάλιστα να βρεις και πολλά βίντεο στο youtube με reviews κριτικές, σχόλια για οτιδήποτε σε ενδιαφέρει. Για εξονυχιστικές κριτικές gps watches http://www.dcrainmaker.com. Κάνει εξονυχιστικές κριτικές και ακολουθεί βουνό από σχόλια χρηστών.

manolee
    Συμμετέχων

Στα καινουρια Garmin υπαρχει σιγουρα δυνατοτητα να δεις οτι θελεις : στιγμιαιο , μεσο προπονησης , μεσο γυρου και μπορεις να το προσαρμοσεις οπως θελεις στις οθονες (μεχρι 4 επιλογες σε καθε οθονη)

Echetlos
    Συντονιστής

@costastsico Χαχαχα… Κάτι θες να πεις αλλά δεν το έπιασα… 🙂

costastsico
    Συμμετέχων

Απλα ζηλεύουμε εμείς που γυρίσαμε απ τις διακοπές νωρίς !!

big-blue
    Συμμετέχων

Κύριες κ κύριοι το tom tom (runner 1) μου μαλλον τα έπαιξε. Η κατάλληλη περίοδος είναι άλλωστε!
    Εχει πάρει υγρασία, αυτό το έβλεπα κάπου ενα χρόνο πριν (οταν το χτυπήσει λιγο ο ηλιος) και εχει κολλήσει στην αρχική του οθόνη που δείχνει μονο την ωρα. Ουτε ένδειξη πως φορτίζει δε δείχνει. Κατά τα αλλα είναι waterproof σε 5atm! Αυτό δεν παίρνει αλλαγή μπαταρίας, όταν τελειώσει το πετάς!
    Τι κάνουμε τωρα; Προτασεις για ανθεκτικό κ φτηνό ρολογακι που να δείχνει τα βασικά: μέσο ρυθμό, απόσταση, χρονο και να είναι συμβατό με τον παλμογράφο του tom tom?

stratus
    Συμμετέχων

@bigblue ant ειναι ο παλμογραφος;

big-blue
    Συμμετέχων

@stratus Χρήστο νόμιζα ναι.
    Είδα όμως αυτό κ ξενέρωσα:
    https://en.discussions.tomtom.com/mysports-connectappswebsite-389/multi-sport-watch-compatible-with-ant-devices-995569
    Τομ τομ runner είναι το ρολοι. Θα τον τσεκάρω αυριο με Garmin κ timex να δω.
    Γράφω απ´ το κινητό κ δεν είναι ευκολο να ψάξω τα χαρακτηριστικά του.

dimitrissss
    Συμμετέχων

Ηλία θόλωσε η οθόνη; Είχα το Nike+ Sportwatch το οποίο ήταν κατασκευής Tomtom με τα σήματα της Nike. Μετά από 2 χρόνια άρχισε να θολώνει η οθόνη μέχρι που αχρηστεύτηκε τελείως. Με μικρό ψάξιμο στο δίκτυο είδα ότι πολλοί χρήστες έλεγαν το ίδιο. Τους κρατήσε γύρω στα 2 χρόνια μέχρι να θολώσει η οθόνη.
    Εγώ αντί να πάρω νέα ζώνη Suunto, αφού μάλλον η ζώνη είχε πρόβλημα από το body glide και τα πλυσίματα, πήρα το Scosche Rhythm+. Συνδέεται με όλα τα ρολόγια και τα κινητά που έχουν Bluetooth. Το φοράς στον καρπό, το φοράς στον αγκώνα, το φοράς λογικά αν θες και στο άλλο χέρι, αν και το τελευταίο δε το έχω δοκιμάσει. Έχει αυτονομία 8 ωρών αλλά αυτή τη βδομάδα τις ξεπέρασα. Απλά πρέπει να μην ξεχνάς να παίρνεις και το φορτιστή του όταν ταξιδεύεις. Το φοράω στον καρπό πάνω από το ρολόι με τον αισθητήρα από τη μέσα μεριά του χεριού που η φλέβα είναι πολύ πιο εμφανής, και δε με ενοχλεί καθόλου.

big-blue
    Συμμετέχων

@dimitrissss ναι θόλωσε η οθόνη.
    Μου το έκανε από πέρσι αυτό αλλά συνερχόταν. Τωρα κλαταρε, νομιζω δεν ακούνε τα πλήκτρα. Είναι μόνιμα στην αρχική οθόνη, στην ωρα, ενώ χτες καπως πατήθηκαν μόνα τους κατι κουμπιά κ ρεταρισε:) τα νεύρα μου, δεν εχουν κ reset τα άτιμα. Αυτό που λες αφορά τον παλμογράφο, εγω δυστυχώς ψάχνω ρολοι:(
    Κ απ´ οτι βλεπω δύσκολα θα βρω με τεχνολογία Bluetooth για να χρησιμοποιήσω τον παλμογράφο μου. Πάνω που έφερα τον νέο ιμάντα!!!

dimitrissss
    Συμμετέχων

Ηλία bluetooth βάζει η Suunto στα ρολόγια της. Για άλλα δε ξέρω. Για γκουγκλαρε και θα βρεις και άλλα λογικά. Τώρα για το ποιος παλμογράφος συνεργάζεται με πιο ρολόι ψάξε στο δίκτυο να δεις τι λένε οι χρήστες, για προβλήματα κτλ.

big-blue
    Συμμετέχων

Μετά από μισή ωρα αναμονή στο τηλέφωνο μίλησα με την αντιπροσωπεία της Τομτομ στην Ελλάδα.
    Τελικά το παίρνουν πίσω κ μου το αντικαθιστούν με 50€. Το νεο (;) ρολόι θα εχει 6 μήνες εγγύηση. Αυτή τη στιγμη στο Σκρουτζ εχει 100€. Μικρό το κακό λοιπόν, εάν φτάσει εγκαίρως.
    Θα το ψάξω με ηρεμία πλέον.
    Ευχαριστώ Δημήτρη.

Sotiris Diamantopoulos
    Συμμετέχων

Ένας βασικός λόγος για τον οποίον πρέπει, στην παρούσα φάση τουλάχιστον, να προτιμάμε τις κλασικές εταιρίες του χώρου (βλ. Garmin, Suunto, Polar κλπ) σε σχέση με τις πιο φρέσκιες (βλ. Samsung). Στην εικόνα, με το μπλε χρώμα είναι η γραμμή του Samsung Gear Sport.
    Samsung Gear Sport vs others

Vassilis K
    Συμμετέχων

Καλά, και πάλι με τις κλασικές εταιρίες δεν είσαι εξασφαλισμένος. Με το Garmin Fenix 2, το οποίο το κράτησα τρεις μήνες όλους και όλους και το σκότωσα μισοτιμής, έτρεχα από τη μια μεριά του ποταμού στο ρέμα Χαλανδρίου, και με έβγαζε στην απέναντι. Περιττό να αναφέρω πως είχα κάνει μερικά πανελλήνια και κάμποσα παγκόσμια ρεκόρ.
    Είχε και 1002 άλλα προβλήματα, αργό κλείδωμα (αν θεωρήσουμε πως κλείδωνε( δορυφόρων, κολλήματα, restart στην προπόνηση κτλ…

chamav
    Συντονιστής

Το Fenix2 ήταν πράγματι αποτυχία. Το 3 είναι πολύ καλό.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 65 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.