Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις.

Οι καθημερινές μας προπονήσεις.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 1,189 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #6415
    Despixi
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα. Μετά από αποχή δέκα περίπου ημερών λόγω φόρτου εργασίας κ υποχρεώσεων σήμερα 10 χλμ στα σύνορα Αρκαδίας Λακωνίας με λίγη συννεφιά κ ψιλοβροχο… τι ωραία αίσθηση μακριά από την τσιμεντούπολη κ μετά από τόσες μέρες αγαλλίασε η ψυχή μου…

    #6418
    KostasVer
    Συμμετέχων

    Μετα απο τραυματισμο που με κρατησε εκτος 4 βδομαδες σημερα ειχε 4χ2000m στο 4’/km.Πολυ καλη αισθηση αν και στο τελευταιο 400αρι ειχα ενα θεματακι με τις αναπνοες.

    #6420
    Kalogeridis
    Συμμετέχων

    Μια ωριτσα σχεδόν στο αεροβιο με κατά διαστήματα βροχές. Το χάρηκα δεόντως!

    #6421
    el Cid
    Συμμετέχων

    Χθες στην παραλία της Βάρκιζας 1 ώρα & 45΄ στο 5:43. Σήμερα στο γήπεδο της Βάρης για διαλειμματικές, αλλά φυσαέι!

    #6422
    sotos-marathon
    Συμμετέχων

    Πρωινο 18αρι παρεα με Winarg απου τα 13 βγηκαν μεσα στο κτημα Συγγρου..ρυθμος 5.30”/χλμ.

    Ευχομαι σε ολους και ολες Καλη Ανασταση και Καλο Πασχα!Να περασετε ολοι πολυ ομορφα!!!

    #6423
    tazi
    Συντονιστής

    Προχτες στο Πηλιο ξεκινησα με τον Ιασονα, το γιο μου δηλαδη, για σαρανταλεπτο+. Δυστυχως στο 4ο χλμ τον Ιασονα τον επιασε ο γνωστος πονος στα πλευρα και σταματησε, εγω τελικα εκανα 13 στο 423 πολυ ευκολα.
    Χτες παλι μαζι καναμε ενα εξαρακι στο 430, εγω παρολο που ειχα σκοπο να συνεχισω, σταματησα λογω ελλειψης διαθεσης. Ειχα κανει και 5 προπονησεις σερι, οχι βεβαια κατι το ιδιαιτερο απο ενταση η ογκο οποτε υπηρχε και το αλλοθι, σημερα ρηλαξ, αυριο να δουμε!!!!
    Καλη ανασταση σε ολους παιδια!!!!

    #6451
    tzatzikis90
    Συμμετέχων

    προχτές beach volley για κανένα 2ωρο και μετά καπάκι μισή ώρα κοιλιακοί-ραχιαίοι.

    σήμερα είπα να κάνω κάτι διαφορετικό σήμερα κι έτσι κατά τις 4, μετά τη δουλειά και με ωραία μέρα, συναντήθηκα με το μέντορά μου στο τρέξιμο για μια όμορφη προπόνηση σε απαιτητική βουνίσια διαδρομή με τους δικούς του χαλαρούς ρυθμούς. το κοντέρ έγραψε 11.55χλμ σε 1:44:31. μέσοι παλμοί στους 148, μέγιστοι 178. μια καλή ενδυνάμωση!

    σειρά παίρνει η μάσα..καλή ανάσταση σε όλους!

    #6452
    Elda
    Συμμετέχων

    Απογευματινο-βραδινο 10αρακι σε 5:46 ξεκινωντας απο το χωριο (Κερυνεια Αιγιου) και συνεχιζοντας για 4.5÷4.5 χλμ πανω στη διαδρομη του ημι Αιγιαλειας (Ριζομυλος, Ροδια, Ελαιωνας) ακολουθωντας τα κιτρινα βελακια πανω στο δρομο, ισα να παρω τη δοση μου που δεν ετρεξα ατον αγωνα το Μαρτιο. Καλη Ανασταση σε ολους, καλα να περασετε!

    #6455
    big-blue
    Συμμετέχων

    @elda κοντά είμαστε, στο Λόγγο εγώ, ενα LR δρόμος:)

    #6456
    big-blue
    Συμμετέχων

    LR στις πέτσες, στα παίδια κ στα κρασιά!!!
    Ενα μαραθώνιο θελω για να τα κάψω:)

    #6457
    spy
    Συμμετέχων

    …σημερα το πρωι στην αδεια Κηφισια, 12 χλμ … εκ των οποιων τα μισα απ’αυτα στο Δασος Συγγρου, σε 1:03:20! Δυστυχως ταλαιπωρουμαι εδω και δυο μερες απο οξεια γαστρεντεριτιδα … κι εχω αρχισει ν’ανησυχω λιγακι εν οψει της Κυριακης!
    …Χρονια πολλα στους Γιωργηδες και στις Γεωργιες!!!

    #6474
    Jeremyalfisti
    Συμμετέχων

    Δυνατή προπόνηση σήμερα. 8Χ800μ σε ρυθμό 5αριού είχε το πρόγραμμα. Για κάποιο λόγο δεν πίστεψα το ρολόι οταν μου είπε τέλος και έκανα 9 αντί 8. Δεν πειράζει. Όλα βγήκαν σε μέσο 3:52-54 χμ/λεπ(3:06-08 το 800άρι) και επίτηδες πίεσα το 8ο 800άρι που νόμιζα οτι ήταν το 7ο με σκοπό να τσεκάρω δυνάμεις στο τελευταίο. Βγήκαν λοιπόν το πιεσμένο σε 3:44 χμ/λεπ και το τελευταίο 3:45 χωρίς να πιεστώ! Πολύ καλά νομίζω!!

    #6476
    than
    Συμμετέχων

    Ωραίος Ιερεμία, power!! Καλή φάση αυτό με το δυνατό προτελευταιο (hammer), εκεί που νιώθεις τελειωμένος, έρχεται το επόμενο κ τελευταίο σετ πάνω κάτω στον ίδιο ρυθμό κ σε εκπαιδεύει να τρέχεις γρήγορα όντας κουραςμενος Κ σε ανεβάζει ψυχολογικά.
    Αντίστοιχη αίσθηση (με διαφορετικό σκοπό βέβαια) έχουν και τα surges μέσα σε ενα long run. Εκεί που έχεις κλειδώσει σε εναν αργό ρυθμό για πχ 15-17 χλμ κ λες άντε να βγει το υπόλοιπο, χτυπάς 6 * 90″ σε γρήγορο ρυθμό, το σώμα ξυπνάει κ τελικά βγαίνουν εύκολα και το long run απο βαρετό γίνεται ευχάριστο. Στην υγεία του coach Jeff!
    Στα δικά μου, θα βγω σε λιγο για 5χλμ στο 4:20-4:25 (comfortably hard) κ μετά 4 * 1′ @ 3:45.
    Καλή συνέχεια σε όλους!

    #6477
    Jeremyalfisti
    Συμμετέχων

    Θανάση από εσένα την έκλεψα την προπόνηση αυτή!! Πάντως αυτό που λες με τον coach Jeff το εχω δουλέψει στο πρόγραμμα ημί. Το αντιστοιχο δίνει με 5Κ στο τέλος δυνατο στον ρυθμό ημί εκτός από την αλλη με surges. Αυτή ειδικά με το τελευταίο 5άρι που λέω είναι από τις αγαπημένες μου!!

    #6478
    dimitrissss
    Συμμετέχων

    Καλημέρα. Σήμερα πήγα για ένα χαλαρό 8αρι στη Γκράβα. Μέρος ρυθμός 5:20 με παλμούς υψηλότερους σε σχέση με το πόσο άνετα ένοιωθα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 1,189 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.