Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις.

Οι καθημερινές μας προπονήσεις.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 946 έως 960 (από 1,189 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #8846
    Elda
    Συμμετέχων

    @Echetlos Νικο, στο fb στην ομαδα του Marathon Club ειχα διαβασει πριν 2 εβδομαδες περιπου οτι τα Λιοφιλεια θα γινουν Σαββατο 1η Οκτωβριου, αν και ακομη δεν εχει βγει η προκηρυξη. Δυστυχως θα εχουν μολις μιση μερα διαφορα απο τον αγωνα της Νεας Σμυρνης.

    #8847
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @Elda Ωχ.. αυτό είναι θέμα…
    Thanks Μαράκι!

    #8850
    Πετρος Λουδος
    Συμμετέχων

    χθες το βράδυ στο γήπεδο Χαλανδρίου,20΄ζέσταμα ,fartlek
    1×5΄ 2.5΄χαλαρά,
    2χ3΄1.5΄χαλαρά
    3χ2΄,1΄χαλαρά
    20΄χαλαρά
    τα κομμάτια στους 170 παλμούς και το χαλαρό στους 140
    στο πρώτο 5λεπτο πέρασα 4.11 το 1000αρι ,η πρώτη ποιοτική προπόνηση του καλοκαιριού.

    #8851
    billant
    Συμμετέχων

    Χθες βραδυ 11 χλμ με ρολόι χειρός στο σταδιο Αγ. Δημητρίου καπου στα 56′-56′.30

    #8864
    panos66
    Συμμετέχων

    Σήμερα το απόγευμα στη Γκράβα, 35′ ελεύθερο τρέξιμο με ανοίγματα στο τέλος, σκαλάκια και ασκήσεις.

    #8865
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Ένα 14άρι easy στις 6:30 το απόγευμα κι όπως κάνω εδώ και καιρό, πήγα με την αίσθηση, κοιτώντας κάθε 5Κ το GPS.
    Παρά την πολλή ζέστη, βγήκε στο 5:05 και για πρώτη φορά εδώ και 2 μήνες, αναθάρρησα κάπως…

    #8888
    spy
    Συμμετέχων

    …4 χλμ σημερα το πρωι στους δρομους της Κηφισιας σε 19’50”!Εχω μπει πλεον για τα καλα στη χειροτερη φαση προετοιμασιας πριν απο εναν αγωνα: στη φαση της μακαροναδας!Απο 62,5 κιλα (ηδη + 1,5 απο το κανονικο μου βαρος) … με βλεπω χαλαρα στα 64 ως το Σαββατο…!
    …Καλημερα σας!

    #8892
    sotos-marathon
    Συμμετέχων

    Τελευταια σοβαρη προπονηση πριν το Ζαγορι οπου το προγραμμα ειχε 2χλμ ζεσταμα,5×1600μ με 1′ διαλ jogging και ο ρυθμος 4.22”/χλμ το πρωτο και ολα τα υπολοιπα 4.12”/χλμ εως 4.15”/χλμ.
    2 χλμ αποθεραπεια.

    ..αυριο χαλαρο 10αρακι το Σαββατο ενα 15αρι Κυριακη ρεπο και μπαινουμε στην εβδομαδα του αγωνα!!

    #8910
    tazi
    Συντονιστής

    Χτες παρολη τη ζεστη και το πονο στη πλατη εκανα μια ωρα ελευθερο. Η ζεστη υποφερτη, ο πονος και αυτος υποφερτος, ειμαι με εμπλαστρο που τελικα κατι κανει και φουλ αντιφλεγμονωδη. Το πρωι οταν σηκωνομαι ειμαι σα στραβοσουγιας, μετα στρωνει, το κοβω παντως να κανει πανω απο εβδομαδα για να περασει, ακομα με ενοχλει αρκετα εως πολυ.
    Το απογευμα θα κανω τεμπο, φανταζομαι στην αρχη μεχρι να ζεσταθω θα με ενοχλει.
    Γενικα οι προπονησεις μου εχουν αλλαξει σε σχεση με τα οσα εκανα μεχρι τωρα, πιο πολυ ενταση και μικροτερα σε χρονο ελευθερα και λρ. Για να δουμε….

    #8924
    Etien
    Συμμετέχων

    21 km σε 2ωρες σημερα το απογευμα μεκαπελο κ γυαλια! Ολα καλα !

    Ευχαριστω

    #8927
    panos66
    Συμμετέχων

    Χθές βράδυ στον Αγ. Δημήτριο 40΄ στο 5′.30″/χιλ. Σήμερα 5χιλ. στο 4′.55″/χιλ.

    #8934
    sotos-marathon
    Συμμετέχων

    Σημερα το πρωι ενα πολυ χαλαρο 8αρακι σε 43′..
    Αυριο ενα 15αρι και την Κυριακη ρεπο!

    #8953
    sotos-marathon
    Συμμετέχων

    Καλημερα σε ολους και ολες!!Σημερα το πρωι αντι για 15χλμ λογω ελλειψης χρονου 13 χλμ με μ.ο ρυθμο 5.35”/χλμ στο κτημα Συγγρου με την πολυ κεφατη παρεα toυ trexantiri,xipolitakoy,winarg,peter και εμου του ιδιου βεβαιως βεβαιως!!
    .αυριο ρεπο!!

    ”Run smart..Run For Life”

    #8961
    tazi
    Συντονιστής

    Καλημερα. Σημερα γιοκ προπονηση, κανονικα ειχα 20αρι λρ αλλα μια γιατι με ενοχλει ακομα πολυ η πλατη μου, μια γιατι χτες το βραδυ παρακολουθουσα μεχρι αργα τα τεκταινομενα στη Τουρκια και μια γιατι δεν ειχα και πολυ διαθεση το εριξα στον υπνο, ανανεωνω το ραντεβου μου για αυριο το πρωι στη τεσσαρα του Υμηττου.

    #8997
    panos66
    Συμμετέχων

    Χθές το πρωί στο Άστρος 12χιλ. στο 5′.50″/χιλ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 946 έως 960 (από 1,189 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.